Zpět do obchodu

Registrace

Životnost LED osvětlení

Životnost produktů v našem případě LED světel je důležitou proměnnou při výběru vhodného vybavení. Jaká je životnost LED diod v našich produktech v praxi? Co si pod údaji které uvádíme představit? To vše zjistíte v článku níže. 

Životnost diod v našich dílenských lampách je 50000 hodin. To znamená, že pokud budete v dílně svítit 6 hodin denně, po dobu 365 dní tak diody Vám vydrží více než 22 let! Velkým benefitem je i to, že po překročení hodnoty 50000 hodin nedojde k zhasnutí diod, ale pouze ke snížení jejich produkce světla pod určitou hodnotu. Jedná se o velkou přidanou hodnotu v porovnání s zářivkovým osvětlením. 

Životnost osvětlení se vyjadřuje pomocí faktoru L70B50. Naše LED lampy mají životnost 50 000 hodin , tudíž po uplynutí této doby svítí minimálně polovina čipů s úbytkem světelného toku o maximálně 30%. Z výzkumu vychází, že lidé nejsou schopni rozpoznat úbytek svítivosti v rozmezí 30%, proto po prosvícených 50 000 hodinách naše dílenské světla budou stále dostatečně svítit. 

Strojní lampy značky ElmetLight jsou z hliníku díky čemu dochází k efektivnímu odvodu tepla z LED čipů. Tím se prodlužuje jejich životnost a zvyšuje efektivita. Hlavním zdrojem zbytkového tepla u LED osvětlení je zdroj ( u konvenčního osvětlení je ním přímo zářivka ), tedy umístěním zdroje mimo vysoké teploty prodloužíte životnost celého svítidla. 

Vysoká je i hodnota spínacích cyklů. U LED diod se udává minimální hodnota 15 000 spínacích cyklů, ale běžně je to víc. To znamená, že si nemusíte dělat starosti, že LED čip v naší dílenské lampě "odpálíte" běžným zapínáním a vypínáním. 

Upozornění: Pokud se rozhodnete své LED lampy ( včetně těch našich strojních ) po uplynutí životnosti vyhodit, nevyhazujte je prosím do běžného odpadu. Slouží na to sběrná místa. V případě pravidelného odběru elektromateriálu nebo lamp z naší nabídky můžeme sběr použitého zboží vyřídit za Vás .

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení